Vítáme Vás v Mateřidoušce

Mateřská škola Čelákovice, Rumunská 1477, příspěvková organizace, se nachází v blízkosti hlavního města ale zároveň v oblasti, kterou protéká řeka Labe, což vytváří optimální propojení vzdělávacích oblastí. Umožňuje nám trávit dost času v přírodě a tím vytvářet elementární základy pro otevřený a odpovědný postoj dítěte k životnímu prostředí. Tím, že navštěvujeme divadla a výstavy ve větším městě, je seznamujeme se světem lidí , kultury a umění a uvádíme je do společenství ostatních lidí.

Ředitelka školy
Dagmar Horáčková
Rozpočet
Zveřejněný rozpočet školky pro rok 2019.
Rozpočet školky 2019
Rozpočet
Zveřejněný návrh rozpočtu školky pro rok 2020.
Rozpočet školky 2020
Vedoucí učitelka
Jitka Špaková
Výhled rozpočtu
Střednědobý výhled rozpočtu pro roky 2020 – 2021.
Výhled rozpočtu
Střednědobý výhled rozpočtu pro roky 2021 – 2022.
Výhled rozpočtu 2021 - 2022

Pokračujeme v charakteristice

Vnitřní prostory školy splňují podmínky moderního a estetického prostředí. Pobytové místnosti jsou vybaveny školním  nábytkem  více velikostních typů dětských stolů a židlí nebo jedním velikostním typem, pokud jsou zde umístěny děti stejně velké. K mateřské škole patří velká školní zahrada se vzrostlými stromy, průlezkami a skluzavkami . Jsou zde vybudována pítka pro pitný režim dětí, dřevěné zahradní domky a pískoviště, ve kterých byl doplněn certifikovaný písek a je chráněn plachtami proti znečistění.

Hospodářský pavilón, kde je umístěna kuchyň je oddělen od MŠ, a tak paní kuchařky rozvážejí za každého počasí jídlo venkem pod pergolou. Zásadní velkou změnou prošla naše MATEŘÍDOUŠKA  v červenci a srpnu 2015. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce budovy, její zateplení ,výměna oken a  oprava střechy .U dvou tříd (5 a 7) byly rozšířeny herní prostory, vybudovány nové spojovací krčky (tř. 1 a 2, tř. 3 a 4).
V návaznosti na opláštění byl nainstalován nový elektronický, požární systém.
Po čtyřiceti letech byla od základů nově opravena a vybavena kuchyň. Staré zařízení bylo nahrazeno moderním, došlo ke kompletnímu předělání elektroinstalace a zavedení vzduchotechniky. Budova školy je patrová, v přízemí se nacházejí třídy 2,4,6,8  a v patře třídy 1,3,5,7, které jsou nově vzájemně propojeny spojovacími krčky nebo únikovými východy.

U každé třídy je vybavená přípravná kuchyňka, odkud je jídlo vydáváno přímo dětem. Všechny jsou vybaveny lednicemi a mikrovlnnými troubami. Hygienická zařízení byla o prázdninách 2012 ve všech třídách nově zrekonstruována. U každé třídy je zřízen malý kabinet na výtvarný materiál  a izolace na ukládání pomůcek. Lůžkoviny jsou pro každé dítě odděleně ukládány  do polic, lehátka se denně rozkládají a skládají.
Všechny třídy jsou vybaveny vhodným nábytkem, stoly a židle jsou velikostně podle věku dětí. Byla zakoupena nová lehátka i podložky, protialergické deky a polštáře, povlečení, ručníky, sedací soupravy pro děti a další vybavení. Hraček máme na třídách dostatek, jejich uložení je přehledné a uspořádané a dává příležitost k udržování pořádku. Děti si je mohou samostatně vybírat a ukládat.

Didaktické pomůcky a tělocvičné náčiní je potřeba průběžně doplňovat. V roce 2014 jsme zakoupili interaktivní mobilní zařízení MAGIC BOX, které zábavnou formou učí děti pracovat s moderními technologiemi. Snažíme se dětem poskytovat plnohodnotnou a vyváženou stravu, dle příslušných předpisů, odpovídající současným požadavkům.Je zachována vhodná skladba jídelníčku, p. kuchařky dodržují technologii při přípravě  pokrmů. Děti mají možnost napít se během celého dne a průběžně jsou k pití pobízeny. Pro  dodržení pitného režimu jsou na zahradě instalována pítka. Ve skladbě jídelníčku je denně ovoce,  zelenina a  mléčné výrobky.
Dítě si může zvolit odpovídající porci jídla, respektujeme tempo při jídle a individuální  potřeby dítěte. Dítě má možnost obsloužit se samo, podílí se na přípravě i sklízení ze stolu.

Pravidelně zařazujeme ranní cvičení, dostatek pohybových her, umožníme dětem využívat  tělovýchovné náčiní  –  denní cvičení ve třídě max. 20 minut.
Denně, za příznivého počasí, využíváme dopoledne i celé odpoledne naši zahradu, kde  mají děti volný pohyb – samozřejmě s bezpečnostním opatřením. V denním režimu  se snažíme hlavně dodržovat intervaly mezi jídly a dobu pobytu venku. Délka odpočinku je ovlivněna vnitřní potřebou dětí. Děti nejsou nuceny ke spánku, jsou jim nabízeny klidové aktivity.

Vybrané činnosti

Zahájení
Příchod 06:30
Vzdělávací činnost
Začátek 08:30
Pobyt venku
Začátek 09:45
Zájmová činnost
Zahájení 14:30 PM

Chcete se dozvědět více ?

Neváhejte nás kontaktovat, budeme se Vám věnovat a vše Vám vysvětlíme, objasníme a pomůžeme. Níže nás můžete kontaktovat.